Naujasis „terminatorius“ Putino nesužavėjo

2015 02 07 08:16

Pasaulinė karybos pramonė vis labiau žvelgia į robotikos pritaikymo galimybes. Viena iš labiausiai šioje srityje pažengusių šalių – JAV. Nesnaudžia ir Rusija. Kol amerikiečiai vis daugiau dėmesio skiria bepiločių kovinių ir žvalgybos orlaivių tobulinimui, o neseniai prabilta ir apie branduolinį ginklą galinčio gabenti drono planus, rusų robotai kur kas žemiškesni.

Nors iš tiesų kai kurie Rusijos vikšriniai, automatais ginkluoti ir nuotoliniu būdu valdomi robotai atrodo gan grėsmingai ir net prabilta apie tokių robotų kuopos steigimą, naujausias rusų sukurtas robotas kažin ar labai išgąsdins priešą, ar sukels robotų apokalipsę.

Neseniai rusai pristatė robotą humanoidą, kuris šiek tiek priminė grupės „Daft Pank“ narį. Demonstracijos metu, fone degant automobiliui, keturratį apžergęs robotas iš lėto juo apsuko ratą nedidele trasa. Visą tai stebėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Filmuotoje medžiagoje jis užfiksuotas pritariamai linčkiojantis, tačiau niūri veido išraiška išduoda, kad robotas jo nei kiek nesužavėjo. Ko gero, pasaulio užvaldymo planuose paskendęs Putinas iš visą griaunančio karinio roboto tikėjosi daugiau.

Inf. šaltinis: Robotika.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras