Pentagonas užsisakė žvalgybai skirtą robotą – kirminą

2012 08 10 18:11

Masačusetso Technologijos instituto (MIT) mokslininkai ir inžinieriai JAV gynybos departamento Priešakinių gynybos tyrimų agentūros (DARPA) užsakymu kuria kirminą imituojantį robotą „Meshworm“.

Šis robotas gali šliaužti panašiai kaip tikras kirminas ir pralįsti pro mažiausias skylutes, sakoma MIT pranešime. „Meshworm“ korpusas minkštas, tad jis turėtų atlaikyti stiprius smūgius ar sprogimo bangą. Tokie robotai, manoma, galės būti naudojami žvalgybos tikslais.

Pasak MIT atstovų, vykdant šį projektą talkina kolegos iš Harvardo universiteto (JAV) ir P. Korėjos nacionalinio universiteto Seule. Pasak inžinerių, konkreti roboto – kirmino išorės forma parinkta neatsitiktinai: ji padeda sumažinti triukšmą. Iš pradžių roboto kūrėjai ketino naudoti pneumatikos varomus metalinius elementus, tačiau tai pareikalavo didinti roboto matmenis, be to, buvo aukštas triukšmo lygis. Gavus DARPA finansavimą pradėta naudoti kita technologija: pneumatines sistemas inžinieriai pakeitė „dirbtiniais raumenimis“, sudarytais iš plonų nikelio ir titano vielučių. Tokia konstrukcija gali keisti savo formą veikiant elektros srovei, sakoma pranešime.

„Meshworm“ prototipas yra vamzdelis iš elastingų polimerinių gijų ir jas užpildančios elastingos medžiagos. Aplink visą roboto korpusą apvyniotos nikelio ir titano vielutės. Šis sluoksnis padalintas į tris sektorius, kurie veikiant elektros srovei gali susitraukti arba išsiplėsti, taip imituodami kirmino kūno judesius. Palei roboto korpusą pritvirtinti ir išilginiai „dirbtiniai raumenys“, atsakingi už judėjimo kryptį.

Roboto judėjimą valdo specialus algoritmas, keičiantis įtampos į konkrečius roboto korpuso sektorius padavimą. Kol kas „Meshworm“ gali šliaužti tik 1,8 metro per valandą greičiu. Kūrėjai pabrėžia, kad „Meshworm“ yra atsparus fiziniam poveikiui: jis gali atlaikyti smūgį plaktuku, jam neturėtų būti baisi ir sprogimo banga.

Inf. šaltinis: Balsas.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras