„Tweenbot“ - pats žaviausias robotizuotas eksperimentas?

2009 04 14 17:25

Kartotinį korpusą ir besišypsantį veidelį turintis mažytis ramybės drumstėjas nešasi vėliavą su užrašytu galutiniu jo maršruto tikslu. Kadangi robotas gali judėti tik į priekį, jo kelionė priklauso nuo nepažįstamų aplinkinių žmonių paslaugumo, kurie jį nukreipia reikiama kryptimi ir pašalina iš kelio galimas kliūtis.

Niujorko Universiteto menų fakulteto studentė Kacie Kinzer šį ratuotą robotuką sukūrė kaip meno eksperimentą. Autorė savo internetinėje svetainėje pasakoja: „Aš klausiau savęs: ar gali žmogų primenantis objektas keliauti šaligatviais ir gatvėmis kartu su mumis, ir taip elgdamasis tarsi pasakoti apie mūsų sąryšį su erdve ir mūsų norą sąveikauti su tuo, ką randame joje? Norėdama atsakyti į šį klausimą, aš sukonstravau robotus“.

Galima būtų tikėtis, kad tokiame didžiuliame mieste kaip Niujorkas mažyčiam besišypsančiam robotui teks patirti pačias įvairiausias negandas - sutrypimą, apiplėšimą, išpaišymą grafiti, tačiau absoliučiai visos jo kelionės pasibaigė be jokių nesklandumų. Praeiviai sustodavo padėti mažyčiam keliauninkui kiekvieną kartą jam atsitrenkus į šalikelę ar nukrypus į judrią gatvę, ir nukreipdavo jį reikiama linkme.

Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Į viršų | Skyrius: Robotikos naujienos | Autorius: error | del.icio.us | RSS 2.0 sąsaja |

Jūsų komentaras